Witamy na stronie Festiwalu i Przeglądu
Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów”!

Jubileuszowa, 5.edycja Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych "17 Celów" trwała do 17 września 2020 r., w formule hybrydowej, głównie on line.

Nagrody:
Niezależne jury w kinie Rialto dokonało wyboru najbardziej wartościowych merytorycznie
i artystycznie filmów. Nagrody wręczano w 3 kategoriach (biznes, organizacje pozarządowe i samorządy). Złotą Tarczę otrzymali: Stowarzyszenie Fair Trade Polska, ING Bank Śląski  oraz Urząd Miasta i Gminy w Swarzędzu. Srebrna Tarcza trafiła do rąk Fundacji Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej, VOLVO Firmy Karlik, Stowarzyszenie UltraKrew oraz Nadleśnictwa Oborniki. Brązową Tarczą podzielili się Ergo Hestia, VolksWagen Motor Poland, Wągrowiec i Stowarzyszenie Żywa Przyszłość.

Tradycją Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych jest  nagrodzenie widzów, którzy wybierali najlepszy ich zdaniem film Festiwalu „17 Celów”. W tym roku formuła wskazywania najlepszego filmu i Nagrody Publiczności była  trochę inna: widzowie oglądali filmy w  internecie. Przez 6 festiwalowych dni, każdego dnia o godzinie 17.17  w sieci na YouTube (kanał Festiwal Filmów Odpowiedzialnych)  pojawiały się kolejne zgłoszone do konkursu filmy. Głosowanie (również w Internecie) rozpoczęło się 16 września po ostatnich festiwalowych projekcjach. System zarejestrował 3193 oddane głosy. Najwiecej głosów (505) oddano na filmy Nadleśnictwa Oborniki i to do nich powędrowała Nagroda Publiczności. Inną niemniej ważną  festiwalową tradycją jest Nagroda Specjalna Festiwalu przyznawana przez organizatorów. W tym roku statuetkę Nagrody Specjalnej otrzymają realizatorzy i bohaterowie filmu „Na Górze Tyrryry”. Do Poznania przyjechała Renata Kijowska, reżyserka dokumentu oraz Wojciech Retz, jeden z członków zespołu muzycznego, o którym opowiada nagrodzony film.

Ważne liczby V edycji Festiwalu w 2020 roku:
64 filmy 3 sektorów zgłoszone  do konkursu,
6 filmów i pokazów pozakonkursowych (w tym ważne filmy dokumentalne  polskie i światowe),
6 pokazów filmów konkursowych w ramach cyklu „17 szans na lepsze jutro”,
10 różnych warsztatów, webinarów i debat na najważniejsze tematy zrównoważonego rozwoju,
ponad 15 patronów, 5 jurorów (ekspertów w swoich dziedzinach)
3.193 głosy w głosowaniu internautów na najlepszy film Festiwalu

Głównym celem pierwszego w Polsce Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych jest upowszechnienie wiedzy na temat Zrównoważonego Rozwoju i Corporate Social Responsibility (CSR) m.in. poprzez promocję Agendy ONZ na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju 2030 i zawartych w niej 17 Globalnych Celów (Sustainable Development Goals - SDG’s).

Festiwal „17 Celów” to pierwszy festiwal filmowy dla przedsiębiorców, NGO i nie tylko…

W dniu pierwszej rocznicy Szczytu ONZ – 25 września 2016 r. – przedstawiliśmy wybrane filmy dokumentalne związane z CSR i Zrównoważonym Rozwojem, a także poddaliśmy ocenie widzów i Jury filmy partnerów. W ramach Festiwalu pokazaliśmy filmy promocyjne i reklamowe różnych organizacji, podmiotów gospodarczych czy jednostek samorządu mówiące o społecznej odpowiedzialności w ich strukturach.

I Festiwal Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów” otrzymał nagrodę mieszkańców w konkursie organizowanym przez Urząd Miasta Poznania na najlepsze poznańskie inicjatywy pn.Inicjatory 2016.
http://www.poznan.pl/mim/info/news/znamy-poznanskie-inicjatory,106197.htmlczytaj więcej

Certyfikat_2016 ekolaur inicjator 2016